Bewonersbijeenkomst over horeca in de binnenstad

Op 1 oktober zijn alle bewoners van de Utrechtse binnenstad uitgenodigd om vanaf 20.00 uur in de Jacobikerk mee te praten over hun ideeën en ervaringen over leefbaarheid van de binnenstad. Organisator is Stichting Binnenstad030, die zich inzet voor dit kostbare stukje stad en evenwicht wil brengen in werken, wonen en ontspanning.

Deze eerste bewonersbijeenkomst van deze jonge stichting richt zich op de groei van horeca in de binnenstad. Veel bewoners delen met de stichting hun zorgen over de ongecontroleerde groei en eenvormige karakter van die horeca. Zij melden overlast van nachtelijk lawaai van dronken studenten, volle caféterrassen die de stoep versperren, rokende cafégasten die voor de deur staan te praten, etc. De Utrechtse binnenstad is gediend met meer variatie en kwaliteit van horeca. Moet de gemeente bewoners niet meer betrekken bij de plannen rondom horeca in de binnenstad? De binnenstad moet leefbaar blijven!

Tijdens de bijeenkomst schetsen sprekers de huidige situatie en de groei die momenteel voor de horeca staat ingepland. De beloftes van de gemeente Utrecht om de horeca aan banden te leggen zijn even talrijk als de vergunningen die ze afgeeft, dus er gaat iets mis. Bewoners kunnen vervolgens hun stem laten horen over dit onderwerp en meedenken. Welke horeca past werkelijk bij het karakter van de binnenstad? Hoe kan horeca meer deel worden van de gemeenschap van de binnenstadbewoners?

Stichting Binnenstad030 organiseert deze avond om draagvlak te creëren voor behoud van een leefbare binnenstad. Zo richt de stichting zich ook op de groeiende woningsplitsing van markante monumentale panden en shortstay verhuur aan airbnb toeristen en expats. Zij voert gesprekken met gemeente en belanghebbenden, organiseert enquêtes en inspraakpodia en voert bezwaarprocedures om de binnenstad voor iedereen leefbaar te houden. Binnenstadbewoners zijn van harte welkom te participeren.

 

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

%d bloggers liken dit: